Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktualności

W dniu 11.12.2020 r. minie rok od rozpoczęcia działaności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej. Zebranie założycielskie odbyło się 15.10.2019 w Trzebawiu podczas spotkania Klubu Dyrektorów DPS, utworzonym przy Wielkopolskim Ośrodku Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu.

Zebrani dyrektorzy domów pomocy społecznej z terenu Wielkopolski potwierdzili wtedy potrzebę utworzenia organizacji, która reprezentowałaby środowisko pracowników samorządowych DPS.

Stowarzyszenie nasze wspólpracuje z organami administracji rządowej i samorzadowej.

W marcu 2020 Zarząd Stowarzyszenia przedstawił działalność organizacji na spotkaniu w Warszawie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a pan Janusz Krawiec - sekretarz  Zarządu - został powołany do Rady Pomocy Społecznej przy MRPiPS.

Nadejście pandemii i wprowadzone w związku z tym obostrzenia, rekomendacje i zmiany - nie tylko w pomocy społęcznej - ale też w całym społeczeństwie, spowodowały, że priorytetowym zadaniem stało się zorganizowanie działania domów pomocy społecznej w nowej sytuacji. 

Aktywność członków stowarzyszenia w 2020 skupiła się na wskazaniach - z punktu widzenia zarządczego  i pracowniczego - najpilniejszych potrzeb DPS, opiniach przekazywanych do MRPiPS, lobbowaniu na rzecz pozytywnego wskazywania domów pomocy społecznej jako bardzo ważnego i istotnego elementu przeciwdziałania pandemii SARS-COV.2.

Mamy nadzieję, że nasze działania w nadchodzących miesiącach nie będą już skupiać się głównie na działaniach doraźnych związanych z pandemią, ale w szerszym zakresie będziemy zajmować się przyszłością domów pomocy społecznej, czy kierunkiem proponowanych reform w kontekście wieloletniego programu "Polityka społeczna wobec osób starszych 2030" oraz innych programów rządowych i wynikających z nich zmian legislacyjnych.

 

AKTUALNOŚCI:

Jaka przyszłość czeka DPS. Wolne miejsca, braki kadrowe, problemy w finansowaniu. Stowarzyszenie pyta MRiPS.

Utworzono dnia 13.05.2021

W imieniu dyrektorów – członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej zwracamy się do pani Marleny Maląg z pismem, w którym wyrażamy  swój niepokój i obawy o przyszłość domów...

czytaj dalej... na temat: Jaka przyszłość czeka DPS. Wolne miejsca, braki kadrowe, problemy w finansowaniu. Stowarzyszenie pyta MRiPS.

Pielęgniarki w DPS

Utworzono dnia 14.04.2021
W związku z powszechnie wstępującym problem dotyczący braku pielęgniarek świadczących pracę w domach pomocy społecznej  Ogólnopolskie Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów pomocy Społecznej wystosowało pismo do Ministerstwa Rodziny i Polityki...
czytaj dalej... na temat: Pielęgniarki w DPS

Składki w 2021

Utworzono dnia 08.02.2021