Informacja dot. Konferencji „Sytuacja Domów Pomocy Społecznej w rzeczywistości popandemicznej” oraz walnego zebranie członków Stowarzyszenia

Utworzono dnia 23.06.2021

W dniach 15-15.06.2021 r. odbyła się w Brzezinach (woj. łódzkie) Ogólnopolska Konferencja pt. „Sytuacja Domów Pomocy Społecznej w rzeczywistości popandemicznej”. Oraz walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia.

Tematem przewodnim pierwszego dnia była obecna sytuacja Domów Pomocy Społecznej oraz planowana deinsytucjonalizacja w obszarze DPS.

W dniu swoje refleksje przedstawili zaproszeni goście:

Pani Justyna Pawlak – dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej,

Pan Lech Janicki – przewodniczący Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego, Starosta Ostrzeszowski

Pan Piotr Pietrzak – dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego

Pan Grzegorz Grygiel – dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Członkowie Stowarzyszenia, dyrektorzy DPS wyrazili swoje zdania na temat aktualnego funkcjonowania placówek/

Drugi dzień spotkania dyrektorów zdominowało walne zgromadzenia członków  Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej.

Stowarzyszenie nasze z siedzibą w  Skęczniewie  58, zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Stowarzyszeń pod numerem KRS 0000817775 prowadzonego przez Sąd Rejonowy Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu  IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego.

Ma ono na celu integracje środowiska dyrektorów samorządowych domów pomocy społecznej w całej Polsce. Ponadto celem stowarzyszenia jest podejmowanie działań na rzecz poprawy otoczenia prawnego funkcjonowania Samorządowych Domów Pomocy Społecznej, w tym udoskonalania rozwiązań legislacyjnych w tym zakresie, a także reprezentacja interesów publicznych, podejmowanie w interesie publicznym inicjatyw dotyczących działalności ww. placówek.

W okresie sprawozdawczym Zarząd działał w następującym składzie:

Sylwia Kamińska- Tereszkiewicz -  prezes

Katarzyna Michalewicz – zastępca prezesa

Piotr Michalak - zastępca prezesa

Aneta Szostak - skarbnik

Janusz Krawiec - sekretarz

Organem nadzorczym jest Komisja Rewizyjna w składzie:

Renata Wojda, Iwona Zawitowska

Porządek obrad Walnego Zgromadzenia Członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej, które odbyło się w dniu 16 czerwca 2021 roku obejmował m.in. przedstawienie przez Prezesa Zarządu Sylwię kamińską – Tereszkiewicz sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za 2020 rok, przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2020 przez Skarbnika Anetę Szostak oraz przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej dot. Działalności Zarządu w 2020 roku, które przygotowała Renata Wojda.

Sprawozdania te zostały jednogłośnie przyjęte uchwałami przez Walne Zgromadzenie.

Zarząd Stowarzyszenia, na wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Członkom Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej, takowe absolutorium uzyskał.

Wybrano też nowego członka Komisji Rewizyjnej, którym został Hubert Kowalski.

Konferencja i wlane zgromadzenia Brzeziny 2021

Utworzono dnia 23.06.2021, 15:03