Konferencja „Sytuacja Domów Pomocy Społecznej w rzeczywistości popandemicznej” oraz walne zebranie członków Stowarzyszenia

Utworzono dnia 11.06.2021

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy organizuje w dniach 15-16 czerwca 2021 r.  walne spotkanie Stowarzyszenia połączone z Ogólnopolską Konferencją pt. „Sytuacja Domów Pomocy Społecznej w rzeczywistości popandemicznej,” która odbędzie się w Brzeziny  (województwo łódzkie).

Tegoroczne wydarzenie ma charakter ogólnopolski, a jego tematem przewodnim będzie obecna sytuacja Domów Pomocy Społecznej oraz planowana deinsytucjonalizacja w obszarze DPS. Temat deinstytucjonalizacji budzi niepokój wśród samorządowców, dyrektorów domów pomocy społecznej ale przede wszystkim naszych mieszkańców. Stworzenie przestrzeni do ogólnopolskiej dyskusji w tym zakresie z pewnością pozwoli wyjaśnić wszystkie niejasności i poznać kierunek planowanych działań Ministerstwa w tym zakresie. Ponadto na konferencji pragniemy poruszyć bieżące problemy Domów Pomocy Społecznej: brak skierowań do DPS, finansowanie pielęgniarek w DPS itp.

Swą obecność na spotkaniu wstępnie potwierdzili:

Przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Wojewoda Wielkopolski