Konferencja „Funkcjonowanie domów pomocy społecznej w aktualnej sytuacji społeczno – politycznej (pandemia, wojna na Ukrainie, deinstytucjonalizacja)” w dniach 16-17 maja 2022 r.

Utworzono dnia 28.04.2022

Wszystkich członków naszego Stowarzyszenia zapraszamy do Hotelu Delicjusz w Trzebawiu k/Stęszewa (woj. wielkopolskie) na konferencję pn.

„Funkcjonowanie domów pomocy społecznej w aktualnej sytuacji społeczno – politycznej (pandemia, wojna na Ukrainie, deinstytucjonalizacja)”.

Celem konferencji jest zapoznanie jej uczestników z aktualnym stanem otoczenia prawnego, społecznego i politycznego DPS z uwzględnieniem takich czynników jak:

1. zniesienie obostrzeń, restrykcji i rekomendacji wynikających z zagrożenia zakażeniem SARS Cov 2 przy równoczesnym funkcjonowaniu państwa w sytuacji pandemii
  2. działań wojennych na terenie Ukrainy i skutków społecznych dla Polski z uwzględnieniem sytuacji DPS jako podmiotów, które mogą realizować pomoc dla uchodźców, zarówno jako podmioty opiekuńcze, jak i pracodawcy
  3. deinstytucjonalizacja – aktualny stan formalno – prawny i kierunki prowadzonych w tej sferze działań.

Wśród zaproszonych gości będą:

Przedstawiciel Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Przedstawiciele Wydziałów Polityyki Społecznej (i równoległych) Urzędów Wojewódzkich z Wielkopolski, Kujawsko - Pomorskiego, Łódzkiego, Małopolskiego

Przedstawiciele Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej

Miejsce Konferencji: