Witamy na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Dyrektorów Samorządowych Domów Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 07.09.2020

Stowarzyszenie nasze ma na celu integrację środowiska dyrektorów domów pomocy społęcznej z całej Polski. Chcemy podejmować wspólnie działania na rzecz poprawy otoczenia prawnego funkcjonowania samorządowych DPS, w tym udoskonalenia rozwiązań legislacyjnych z tego zakresu, a także podejmować inicjatywy dotyczące działalności naszych jednostek.

Wśród najważniejszych celów szczegółowych wskazać można:

1. wyrażanie stanowiska na forum publicznym,
  2. przedkładanie propozycji rozwiązań legislacyjnych,
  3. włączanie i korzystanie z prawem przewidzianych środków w postępowanich toczących się przed organami administracji publicznej oraz sądami powszechnymi i administracyjnymi wszystkich szczebli.
  4. prowadzenie działaności lobbingowej na rzecz szamorządowych domów pomocy społęcznej,
  5. prowadzenie działalności doradczej oraz informacyjnej na rzecz społeczeństwa
  6. prowdzenie działalności promocyjnej i edukacyjnej,
  7. organizowanie szkoleń i konsultacji,
  8. wspomaganie działalności w zakresie pomocy społecznej
  9. podejmowanie wspólpracy z organami i podmiotami zajmującymi się problematyką szeroko rozumianej pomocy społecznej
  10. podejmowanie innych inicjatyw zmierzających do integracji środowiska zajmującego się działalnością społeczną

Stowarzyszenie jest zarejestrowane w KRS.

DPS - nasze jednostki

Utworzono dnia 02.12.2020, 18:12